SimCity fenomen rozrywki

Wszyscy, którzy są entuzjastami przeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością porządnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta słynna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to trudne, dlatego, iż gra ta często honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej popularnej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta przenigdy tak rzeczywiście nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa bardzo wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak w istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (samodzielnie możemy nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Ważne jest więc to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na wypoczynek czy na spożywanie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry totalnie nowych Simów, po raz kolejny przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę nadzwyczaj atrakcyjną i wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi obiektami – przetestuj również SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak dużej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *